Gospodarstwo agroturystyczne "Słoneczne Wzgórze" w Grodzisku k/Strzyżowa Serdecznie zaprasza zwolenników ciszy i spokoju,prawdziwej podkarpackiej natury.

Miłośnicy jazdy konnej mają możliwość jazdy na koniach rasy huculskiej. Spacerowicze rozległe malownicze tereny do wielokilometrowych spacerów, rowerzyści do pokonania podkarpackie polne drogi, w zasięgu ręki lasy oferujące bogate runo leśne. W pobliskim Strzyżowie (około 10 Km) nowoczesny basen, oraz wyciąg narciarski dla miłośników nart. Do dyspozycji gości 2 pokoje dwu i trzyosobowe z oddzielną łazienką, aneks kuchenny Goście podróżujący ze swoimi zwierzętami, są u nas mile widziani.

 

Strzyżowsko-Sędziszowski Obszar Chronionego Krajobrazu powstał w 1992 roku, na powierzchni 14207 ha. Głównym jego atutem jest urozmaicona, wyżynna rzeźba terenu z licznymi dolinami potoków, jarami i wąwozami. Lasy zajmują 28% powierzchni w postaci szeregu mniejszych i większych kompleksów. Najciekawszy fragment lasów z drzewostanem nasiennym buka nad Wolą Czudecką został objęty ochroną w rezerwacie "Wielki Las". Stąd pozyskuje się nasiona do Leśnego Banku Genów w Kostrzycy.

Warto odwiedzić go korzystając ze ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej. Większość obszaru stanowią użytki rolne tworzące mozaikę pól uprawnych, łąk zadrzewień tak cenną widokowo. Te właśnie walory krajobrazowo-widokowe predestynują obszar do uprawiania turystyki rowerowej. Bogactwem przyrodniczym tych terenów jest ogromna liczba roślin naczyniowych. Od wczesnej wiosny do jesieni ciągle tu coś kwitnie, co pozwala bytować licznym owadom (samych trzmieli jest 19 gatunków). Wśród owadów naszą uwagę przyciągają wielobarwne i cenne motyle m.in. paź królowej, rusałka admirał czy rusałka pawik.

 

Obok walorów krajobrazowych i przyrodniczych na terenie obszaru chronionego znajdują się interesujące obiekty kultury materialnej: zespół parkowo-dworski Jarochowskich w Babicy i dwór Wiktorów w Nowej Wsi Czudeckiej. We wsi Grodzisko na stokach wzgórza "Wały" znaleziono pozostałości grodziska z XII w. Wędrując tymi terenami spotkamy wiele zabytkowych kapliczek upamiętniających ważne dla ich fundatorów wydarzenia. Najwięcej ich zachowało się w Zawadce i Pstrągowej.


Region ten położony jest w obniżeniu pomiędzy Karpatami, a Wyżyną Małopolską i Roztoczem, w dorzeczu Wisły i Sanu. W jego zasięgu znajduje się Kotlina Sandomierska, Płaskowyż Tarnogrodzki, Płaskowyż Kolbuszowski, Pogórze Ciężkowice, Pogórze Dynowskie i Doły Jasielsko - Sanockie. W widłach Wisły i Sanu istnieje Puszcza Sandomierska. Centralnym miastem Podkarpacia jest Rzeszów, jego najciekawsze obiekty to: zabytkowy ratusz, Rynek Starego Miasta, Zamek, Letni Pałac Lubomirskich, Kościół św. Józefa, Muzeum Dobranocek. Popularnym miastem jest także Sandomierz, gdzie znajdziemy następujące zabytki: Zamek Królewski, ratusz, Bazylika katedralna Narodzenia NMP, Kościół św. Jakuba, Brama Opatowska. Na wschód od Rzeszowa, w Łańcucie, znajduje się Zamek Lubomirskich i Potockich z XVII wieku. Jednym z większych miast w regionie jest Przemyśl z licznymi zabytkami, należą do nich: Zamek Kazimierzowski, Pałac Lubomirskich, Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela, zabytkowy dworzec kolejowy Dworzec Główny, Wieża Zegarowa. Na Podkarpaciu w kilku miejscowościach występują podziemne trasy turystyczne: w Rzeszowie, Sandomierzu, Jarosławiu.

 

W ostatniej istnieje Muzeum Geodezji i Kartografii. W Baranowie Sandomierskim znajduje się późnorenesansowy Zamek, nazywany "Małym Wawelem". Położony nad Wisłą Tarnobrzeg również posiada ciekawe atrakcje: Zamek Tarnowskich, klasztor oo. Dominikanów. We wschodniej części regionu położona jest Kalwaria Pacławska, gdzie istnieje Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na szczycie góry wznoszącej się na 465 m n.p.m. znajduje się klasztor franciszkanów, kościół oraz dom pielgrzyma. Usytuowanie sanktuarium wykazuje podobieństwo do krajobrazu Jerozolimy, na wzgórzach rozlokowane są 42 kaplice kalwaryjskie.

       
do apteki
10 km
do bankomatu
10 km
do lasu
50 m
do rzeki
7 km
do urzędu pocztowego
4 km
do wyciągu narciarskiego
10 km
brak rabatów
Czajnik
Dostęp do TV
Lodówka
Ognisko, Grill
Prysznic

brak danych

Słoneczne wzgórze

Strzyżów, Grodzisko 79

Powołaj się na wolneNOCLEGI.net

Popularność obiektu:

5223

Popularność obiektu

8€ - 8€

35PLN - 35PLN


Mówimy w językach:

Angielski Polski
Pokój 2-osobowy 1 0
Pokój 3-osobowy 1

polecane obiekty

Zamknij
Zamknij
Zamknij